Ambasador marki BALL, Danny Thompson poświęcił swoje życie sportom motorowym, podążając ścieżką swojego taty, jako rekordzisty prędkości w sportach motorowych. W 1960 roku Mickey Thompson osiągnął prędkość 406,6 mil na godzinę z napędzanym tłokiem Challengerem I, ale jego rekord nie był oficjalny, ponieważ pojazd zepsuł się w drodze powrotnej. Mickey przekonany, że może bić rekordy, spędził lata pracując nad nowym pojazdem, Challengerem II. W 1968 roku nowy streamliner był już gotowy do użycia, niestety ze względu na warunki pogodowe, musiał pozostać w hangarze, zamiast „pisać” historię.

W 2010 roku Danny Thompson postanowił przywrócić do życia maszynę Challenger 2, przez wiele lat pracując nad poprawą prędkości pojazdu. 12 sierpnia 2018 roku, dokładnie 50 lat po pierwszej prezentacji Challengera 2, Danny Thompson sprawdził go na Bonneville Salt Flats w stanie Utah i uzyskał dwukierunkowy rekord AA / FS 448.757 mil na godzinę (średnio od 446.605 mil / h do 450,909 mil / h) ), co czyni go najszybszym na świecie kierowcą pojazdów napędzanych silnikiem spalinowym. Tym samym Danny spełnił swój pierwotny cel, kiedy rozpoczął projekt 8 lat temu!

„W 1968 r. Mój tata, szaleni naukowcy z Kar Kraft i elitarna grupa konstruktorów z południowej Kalifornii stworzyli pojazd, który według nich miał potencjał, by stać się najszybszym na świecie hot rodem. Minęło pięć dekad, dużo pracy i kilka modyfikacji, ale czuję, że w końcu udało mi się spełnić ich marzenie, tak jak moje własne. Dzięki chłopaki. Dzielę się dzisiejszym rekordem z wami wszystkimi. ”
– Danny Thompson, 12 sierpnia 2018 r

Danny uhonorował marzenie ojca, przywracając 50-letni Challenger 2 do Salt Flats i ustanawiając nowy rekord prędkości na ziemi. BALL Watch jest niezmiernie dumny z tego, że Danny Thompson zalicza go do grona wspaniałych odkrywców, jacy stanowią gupę ambasadorów marki. Gratulacje Danny!

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli
31 marca 2023

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli

Marka BALL pozostaje na kolejny rok jako Official Time Keeper cyklu Lotto Triathlon Energy oraz Challenge Gdansk. Jak co rok, najszybsze kobiety i najszybszych mężczyzn nagrodzimy wyjątkowymi zegarkami. Na zdjęciu prezes Thriathlon Energy Adam Greczyło i prezes firmy MOR-WA, wyłącznego dystrybutora marki Ball w Polsce, Piotr Sobota.

Gdynia Sailing Days – znamy mistrzów Polski w klasach 49er i 49erFX
20 lipca 2022

Gdynia Sailing Days – znamy mistrzów Polski w klasach 49er i 49erFX

Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (Spójnia Warszawa) w klasie 49erFX oraz Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań) w klasie 49er zostali w Gdyni mistrzami Polski. Dziewczyny triumfowały po raz pierwszy, a męska załoga czwarty raz stanęła na najwyższym stopniu podium. Te regaty odbyły się w ramach 23. edycji Gdynia Sailing […]

Druga edycja Lotto Challenge Gdańsk także z BALL
20 czerwca 2022

Druga edycja Lotto Challenge Gdańsk także z BALL

Ball Watch Company po raz kolejny został oficjalnym chronometrażystą zawodów triathlonowych Lotto Challenge Gdańsk 2022, które odbyły się w dniach 17-19.06.2022.  We wszystkich konkurencja gdańskiego święta triathlonu wystartowało łącznie prawie tysiąc „ludzi z żelaza”. Profesjonaliści i amatorzy zmierzyli się z trzema triathlonowymi dystansami. Początkujący sprawdzili swoje siły w sprincie, w którym musieli pokonać 750 metrów […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.