Ambasador marki BALL, Danny Thompson poświęcił swoje życie sportom motorowym, podążając ścieżką swojego taty, jako rekordzisty prędkości w sportach motorowych. W 1960 roku Mickey Thompson osiągnął prędkość 406,6 mil na godzinę z napędzanym tłokiem Challengerem I, ale jego rekord nie był oficjalny, ponieważ pojazd zepsuł się w drodze powrotnej. Mickey przekonany, że może bić rekordy, spędził lata pracując nad nowym pojazdem, Challengerem II. W 1968 roku nowy streamliner był już gotowy do użycia, niestety ze względu na warunki pogodowe, musiał pozostać w hangarze, zamiast „pisać” historię.

W 2010 roku Danny Thompson postanowił przywrócić do życia maszynę Challenger 2, przez wiele lat pracując nad poprawą prędkości pojazdu. 12 sierpnia 2018 roku, dokładnie 50 lat po pierwszej prezentacji Challengera 2, Danny Thompson sprawdził go na Bonneville Salt Flats w stanie Utah i uzyskał dwukierunkowy rekord AA / FS 448.757 mil na godzinę (średnio od 446.605 mil / h do 450,909 mil / h) ), co czyni go najszybszym na świecie kierowcą pojazdów napędzanych silnikiem spalinowym. Tym samym Danny spełnił swój pierwotny cel, kiedy rozpoczął projekt 8 lat temu!

„W 1968 r. Mój tata, szaleni naukowcy z Kar Kraft i elitarna grupa konstruktorów z południowej Kalifornii stworzyli pojazd, który według nich miał potencjał, by stać się najszybszym na świecie hot rodem. Minęło pięć dekad, dużo pracy i kilka modyfikacji, ale czuję, że w końcu udało mi się spełnić ich marzenie, tak jak moje własne. Dzięki chłopaki. Dzielę się dzisiejszym rekordem z wami wszystkimi. ”
– Danny Thompson, 12 sierpnia 2018 r

Danny uhonorował marzenie ojca, przywracając 50-letni Challenger 2 do Salt Flats i ustanawiając nowy rekord prędkości na ziemi. BALL Watch jest niezmiernie dumny z tego, że Danny Thompson zalicza go do grona wspaniałych odkrywców, jacy stanowią gupę ambasadorów marki. Gratulacje Danny!

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Challenge Gdańsk 2024
24 czerwca 2024

Challenge Gdańsk 2024

Zakończyła się czwarta edycja Challenge Gdańsk, która miała miejsce w dniach 14 do 16 czerwca 2024 r. Była to jedna z najatrakcyjniejszych imprez triathlonowych w Europie, w której zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy wspólnie walczyli na trzech dystansach: Sprint – 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu. Olimpijski – 1500 m pływania, 40 […]

Manufaktura BALL została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu
6 lipca 2023

Manufaktura BALL została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu

W środę 05.07.2023 podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim PKOl uhonorowano polskich medalistów III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Ogłoszono również powstanie Fundacji Polskiego Sportu. Manufaktura BALL Watch Company została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu i polskiego sportu. Złoci medaliści zostali nagrodzeni zegarkami BALL. Wszystkim pozostałym medalistom również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach.   […]

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli
31 marca 2023

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli

Marka BALL pozostaje na kolejny rok jako Official Time Keeper cyklu Lotto Triathlon Energy oraz Challenge Gdansk. Jak co rok, najszybsze kobiety i najszybszych mężczyzn nagrodzimy wyjątkowymi zegarkami. Na zdjęciu prezes Thriathlon Energy Adam Greczyło i prezes firmy MOR-WA, wyłącznego dystrybutora marki Ball w Polsce, Piotr Sobota.

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.