Ambasador marki BALL, Danny Thompson poświęcił swoje życie sportom motorowym, podążając ścieżką swojego taty, jako rekordzisty prędkości w sportach motorowych. W 1960 roku Mickey Thompson osiągnął prędkość 406,6 mil na godzinę z napędzanym tłokiem Challengerem I, ale jego rekord nie był oficjalny, ponieważ pojazd zepsuł się w drodze powrotnej. Mickey przekonany, że może bić rekordy, spędził lata pracując nad nowym pojazdem, Challengerem II. W 1968 roku nowy streamliner był już gotowy do użycia, niestety ze względu na warunki pogodowe, musiał pozostać w hangarze, zamiast „pisać” historię.

W 2010 roku Danny Thompson postanowił przywrócić do życia maszynę Challenger 2, przez wiele lat pracując nad poprawą prędkości pojazdu. 12 sierpnia 2018 roku, dokładnie 50 lat po pierwszej prezentacji Challengera 2, Danny Thompson sprawdził go na Bonneville Salt Flats w stanie Utah i uzyskał dwukierunkowy rekord AA / FS 448.757 mil na godzinę (średnio od 446.605 mil / h do 450,909 mil / h) ), co czyni go najszybszym na świecie kierowcą pojazdów napędzanych silnikiem spalinowym. Tym samym Danny spełnił swój pierwotny cel, kiedy rozpoczął projekt 8 lat temu!

„W 1968 r. Mój tata, szaleni naukowcy z Kar Kraft i elitarna grupa konstruktorów z południowej Kalifornii stworzyli pojazd, który według nich miał potencjał, by stać się najszybszym na świecie hot rodem. Minęło pięć dekad, dużo pracy i kilka modyfikacji, ale czuję, że w końcu udało mi się spełnić ich marzenie, tak jak moje własne. Dzięki chłopaki. Dzielę się dzisiejszym rekordem z wami wszystkimi. ”
– Danny Thompson, 12 sierpnia 2018 r

Danny uhonorował marzenie ojca, przywracając 50-letni Challenger 2 do Salt Flats i ustanawiając nowy rekord prędkości na ziemi. BALL Watch jest niezmiernie dumny z tego, że Danny Thompson zalicza go do grona wspaniałych odkrywców, jacy stanowią gupę ambasadorów marki. Gratulacje Danny!

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


2 października 2019

Adam Bielecki dołączył do BALL Explorer Club!

Podczas III Międzynarodowego Festiwalu Zegarków i Zegarów „It’s All About Watches” miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Został zaprezentowany nowy ambasador marki BALL, którym jest Adam Bielecki — czołowy himalaista młodego pokolenia, alpinista, taternik oraz podróżnik, członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej, zdobywca m.in. głównej nagrody w konkursie Kolosy 2012, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, francuską […]

7 września 2018

BONNEVILLE SPEED WEEK 2018

Ambasador marki BALL, Danny Thompson poświęcił swoje życie sportom motorowym, podążając ścieżką swojego taty, jako rekordzisty prędkości w sportach motorowych. W 1960 roku Mickey Thompson osiągnął prędkość 406,6 mil na godzinę z napędzanym tłokiem Challengerem I, ale jego rekord nie był oficjalny, ponieważ pojazd zepsuł się w drodze powrotnej. Mickey przekonany, że może bić rekordy, […]

25 lipca 2018

Pierwszy manufakturowy mechanizm BALL.

Od 1891 r. firma BALL Watch Company produkuje mechaniczne zegarki, które spełniają rygorystyczne kryteria precyzji, jakości i niezawodności. BALL jako pionier w dziedzinie chronometrii i dzięki bogatej przeszłości, blisko związanej z historią amerykańskich kolei, pozostaje jedną z najbardziej szanowanych marek (choć dziś szwajcarską) zegarków w Stanach Zjednoczonych. Założyciel firmy Webb C. Ball spędził znaczną część […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.