Brian Binnie

Rekordzista wzniesienia się statkiem kosmicznym (367 442 stóp)

Kraj pochodzenia: USA

4 października 2004, były lotnik US NAVY, Brian Binnie wyniósł prywatną rakietę SpaceShipOne na wysokość 69.6 mil, wygrywając 10 milionów dolarów Ansari X Prize i otwierając nową erę w eksploracji kosmosu.

 

„Budzę się każdego ranka i dziękuję Bogu, że mieszkam w kraju, w którym to wszystko jest możliwe. Gdy masz pomysł , zdecyduj się zakasać rękawy, zdobądź zespół ludzi, którzy wierzą w Ciebie i idą na całość, aby to osiągnąć. To nie dzieje się nigdzie indziej. „- Brian Binnie, 4 października 2004 r., Po ukończeniu lotu 17P

Najważniejsze cechy kariery:

* Brian Binnie przez 21 lat służył w amerykańskiej marynarce wojennej jako lotnik marynarki latając na A-7 Corsair II, A-6 Intruder, F / A-18 Hornet i AV-8B Harrier II. Zarejestrował ponad 5300 godzin lotu w 85 różnych samolotach.

* Ukończył szkołę pilotażową US Naval Test w 1988 roku.

* B.Binnie ukończył studia licencjackie w dziedzinie inżynierii lotniczej; został magistrem inżynierem w  dziedzinie mechaniki i termodynamiki na Brown University; został magistrem inżynierem w dziedzinie inżynierii lotniczej w Princeton University.

* W dniu 17 grudnia 2003 r., w setną rocznicę pierwszego lotu braci Wright, Binnie pilotował pierwszy lot testowy SpaceShipOne, lot 11P, który osiągnął maksymalną prędkość Mach 1.2 i wysokość 12,7 km. .

* 4 października 2004 r. pilotował drugi lot Ansari X Prize SpaceShipOne, lot 17P, zdobywając nagrodę Ansari X i zostając 435 osobą, która wyruszyła w kosmos. Jego lot, który osiągnął wysokość 367.442 stóp (69,6 mil, 112,0 km), ustanowił rekord wysokości skrzydlatego samolotu, przełamując stary rekord ustanowiony przez North American X-15 w 1963 roku.

* Binnie otrzymał drugi nagrodę Skrzydła Astronautów wydawaną przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) za lot na pokładzie prywatnej komercyjnej maszyny kosmicznej.

* Krótko po locie zespół Scaled Composites otrzymał gratulacje od prezydenta George’a W. Busha. W 2005 r. Fundacja Kosmiczna przyznała zespołowi nagrodę za osiągnięcia kosmiczne.

* SpaceShipOne zaprezentowało szereg pionierskich osiągnięć: pierwszy finansowany ze środków prywatnych statek kosmiczny, który przekroczył Mach 3, pierwszy finansowany ze środków prywatnych statek kosmiczny, który przekroczyłby 100 km wysokości, oraz pierwszy finansowany ze środków prywatnych statek kosmiczny wielokrotnego użytku.

* Binnie został także pierwszym Szkotem, który wyruszył w kosmos. W 2006 roku uzyskał tytuł Honorowy na Uniwersytecie w Aberdeen.

* W 2014 roku Binnie dołączył do XCOR Aerospace jako starszy inżynier i pilot testowy, po pracy w charakterze pilota testowego i menedżera biznesowego programu Scaled Composites.

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Ball Oficjalnym Time Keeperem LOTTO Triathlon Energy
10 marca 2020

Ball Oficjalnym Time Keeperem LOTTO Triathlon Energy

Szwajcarski producent zegarków marki BALL został partnerem cyklu LOTTO Triathlon Energy w sezonie 2020. Marka BALL będzie towarzyszyć wszystkim zawodom jako Oficial Time Keeper. Początek sezonu triathlonowego już za niespełna 3 miesiące, pierwsze zawody cyklu zaplanowano na 24 maja 2020 roku w Gniewinie. Jest to tradycyjne rozpoczęcie sezonu triathlonowego na Pomorzu. W zawodach regularnie startuje ponad […]

STAL NIERDZEWNA KLASY 904L
10 stycznia 2020

STAL NIERDZEWNA KLASY 904L

Stal nierdzewna klasy 904L nie przypomina żadnej innej stali. Ze względu na dodatkowe ilości chromu, molibdenu, niklu i miedzi stal 904L charakteryzuje się doskonałą odpornością na korozję, rdzę i kwasy. Ponieważ jej wyjątkowa twardość pozwala na wytrzymanie ekstremalnych warunków, wymaga ona również specjalnych maszyn i procesów produkcyjnych, aby można ją było kształtować. Wizualnie stal klasy […]

Adam Bielecki dołączył do BALL Explorer Club!
2 października 2019

Adam Bielecki dołączył do BALL Explorer Club!

Podczas III Międzynarodowego Festiwalu Zegarków i Zegarów „It’s All About Watches” miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Został zaprezentowany nowy ambasador marki BALL, którym jest Adam Bielecki — czołowy himalaista młodego pokolenia, alpinista, taternik oraz podróżnik, członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej, zdobywca m.in. głównej nagrody w konkursie Kolosy 2012, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, francuską […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.