Brian Binnie

Rekordzista wzniesienia się statkiem kosmicznym (367 442 stóp)

Kraj pochodzenia: USA

4 października 2004, były lotnik US NAVY, Brian Binnie wyniósł prywatną rakietę SpaceShipOne na wysokość 69.6 mil, wygrywając 10 milionów dolarów Ansari X Prize i otwierając nową erę w eksploracji kosmosu.

 

„Budzę się każdego ranka i dziękuję Bogu, że mieszkam w kraju, w którym to wszystko jest możliwe. Gdy masz pomysł , zdecyduj się zakasać rękawy, zdobądź zespół ludzi, którzy wierzą w Ciebie i idą na całość, aby to osiągnąć. To nie dzieje się nigdzie indziej. „- Brian Binnie, 4 października 2004 r., Po ukończeniu lotu 17P

Najważniejsze cechy kariery:

* Brian Binnie przez 21 lat służył w amerykańskiej marynarce wojennej jako lotnik marynarki latając na A-7 Corsair II, A-6 Intruder, F / A-18 Hornet i AV-8B Harrier II. Zarejestrował ponad 5300 godzin lotu w 85 różnych samolotach.

* Ukończył szkołę pilotażową US Naval Test w 1988 roku.

* B.Binnie ukończył studia licencjackie w dziedzinie inżynierii lotniczej; został magistrem inżynierem w  dziedzinie mechaniki i termodynamiki na Brown University; został magistrem inżynierem w dziedzinie inżynierii lotniczej w Princeton University.

* W dniu 17 grudnia 2003 r., w setną rocznicę pierwszego lotu braci Wright, Binnie pilotował pierwszy lot testowy SpaceShipOne, lot 11P, który osiągnął maksymalną prędkość Mach 1.2 i wysokość 12,7 km. .

* 4 października 2004 r. pilotował drugi lot Ansari X Prize SpaceShipOne, lot 17P, zdobywając nagrodę Ansari X i zostając 435 osobą, która wyruszyła w kosmos. Jego lot, który osiągnął wysokość 367.442 stóp (69,6 mil, 112,0 km), ustanowił rekord wysokości skrzydlatego samolotu, przełamując stary rekord ustanowiony przez North American X-15 w 1963 roku.

* Binnie otrzymał drugi nagrodę Skrzydła Astronautów wydawaną przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) za lot na pokładzie prywatnej komercyjnej maszyny kosmicznej.

* Krótko po locie zespół Scaled Composites otrzymał gratulacje od prezydenta George’a W. Busha. W 2005 r. Fundacja Kosmiczna przyznała zespołowi nagrodę za osiągnięcia kosmiczne.

* SpaceShipOne zaprezentowało szereg pionierskich osiągnięć: pierwszy finansowany ze środków prywatnych statek kosmiczny, który przekroczył Mach 3, pierwszy finansowany ze środków prywatnych statek kosmiczny, który przekroczyłby 100 km wysokości, oraz pierwszy finansowany ze środków prywatnych statek kosmiczny wielokrotnego użytku.

* Binnie został także pierwszym Szkotem, który wyruszył w kosmos. W 2006 roku uzyskał tytuł Honorowy na Uniwersytecie w Aberdeen.

* W 2014 roku Binnie dołączył do XCOR Aerospace jako starszy inżynier i pilot testowy, po pracy w charakterze pilota testowego i menedżera biznesowego programu Scaled Composites.

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca!
3 września 2021

Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca!

Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca w niedzielę w Mrągowie. Dodatkową atrakcją było oficjalne powitanie w mieście olimpijczyka Piotra Myszki, który w Tokio zajął czwarte miejsce. Pierwsi na starcie stanęli zawodnicy 1/2 IM, najszybszy na pływaniu był Artur Rybicki, który na pokonanie 1900 metrów potrzebował niewiele ponad 28 minut. Po rowerze w T2 pierwszy […]

Gdynia Sayling Days z BALL
14 lipca 2021

Gdynia Sayling Days z BALL

Podczas Gdynia Sailing Days, gdzie oficjalnym chronometrażystą jest BALL WATCH COMPANY, Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch (KS AZS AWFIS Gdańsk) zostali mistrzami świata juniorów (do 23 lat) w olimpijskiej klasie 49er! Dzisiaj Polacy pięknie postawili kropkę nad i – wygrali wszystkie trzy wyścigi finałowe. Tytuł mistrzowski załoga Staniul/Sztorch 49er Boys, trenowana w Gdyni przez Dominika […]

Challenge Gdańsk zakończony!
25 czerwca 2021

Challenge Gdańsk zakończony!

Podczas rozgrywanych w Gdańsku zawodów triathlonowych rangi eliminacji do mistrzostw świata, oficjalnym chronometrażystą była szwajcarska marka Ball Watch. Emocjonujące i prestiżowe zawody Lotto Challenge Gdańsk 2021 zwyciężył Brytyjczyk James Teagle . 25-letni triathlonista uzyskał łączny czas 3:46.14. Pływanie zakończył na piątej pozycji z czasem 24minuty co dawało mu piątą pozycję. Trasa pływacka wynosiła 1,9 km. Stratę nadrobił […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.