Brian Binnie

Rekordzista wzniesienia się statkiem kosmicznym (367 442 stóp)

Kraj pochodzenia: USA

4 października 2004, były lotnik US NAVY, Brian Binnie wyniósł prywatną rakietę SpaceShipOne na wysokość 69.6 mil, wygrywając 10 milionów dolarów Ansari X Prize i otwierając nową erę w eksploracji kosmosu.

 

„Budzę się każdego ranka i dziękuję Bogu, że mieszkam w kraju, w którym to wszystko jest możliwe. Gdy masz pomysł , zdecyduj się zakasać rękawy, zdobądź zespół ludzi, którzy wierzą w Ciebie i idą na całość, aby to osiągnąć. To nie dzieje się nigdzie indziej. „- Brian Binnie, 4 października 2004 r., Po ukończeniu lotu 17P

Najważniejsze cechy kariery:

* Brian Binnie przez 21 lat służył w amerykańskiej marynarce wojennej jako lotnik marynarki latając na A-7 Corsair II, A-6 Intruder, F / A-18 Hornet i AV-8B Harrier II. Zarejestrował ponad 5300 godzin lotu w 85 różnych samolotach.

* Ukończył szkołę pilotażową US Naval Test w 1988 roku.

* B.Binnie ukończył studia licencjackie w dziedzinie inżynierii lotniczej; został magistrem inżynierem w  dziedzinie mechaniki i termodynamiki na Brown University; został magistrem inżynierem w dziedzinie inżynierii lotniczej w Princeton University.

* W dniu 17 grudnia 2003 r., w setną rocznicę pierwszego lotu braci Wright, Binnie pilotował pierwszy lot testowy SpaceShipOne, lot 11P, który osiągnął maksymalną prędkość Mach 1.2 i wysokość 12,7 km. .

* 4 października 2004 r. pilotował drugi lot Ansari X Prize SpaceShipOne, lot 17P, zdobywając nagrodę Ansari X i zostając 435 osobą, która wyruszyła w kosmos. Jego lot, który osiągnął wysokość 367.442 stóp (69,6 mil, 112,0 km), ustanowił rekord wysokości skrzydlatego samolotu, przełamując stary rekord ustanowiony przez North American X-15 w 1963 roku.

* Binnie otrzymał drugi nagrodę Skrzydła Astronautów wydawaną przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) za lot na pokładzie prywatnej komercyjnej maszyny kosmicznej.

* Krótko po locie zespół Scaled Composites otrzymał gratulacje od prezydenta George’a W. Busha. W 2005 r. Fundacja Kosmiczna przyznała zespołowi nagrodę za osiągnięcia kosmiczne.

* SpaceShipOne zaprezentowało szereg pionierskich osiągnięć: pierwszy finansowany ze środków prywatnych statek kosmiczny, który przekroczył Mach 3, pierwszy finansowany ze środków prywatnych statek kosmiczny, który przekroczyłby 100 km wysokości, oraz pierwszy finansowany ze środków prywatnych statek kosmiczny wielokrotnego użytku.

* Binnie został także pierwszym Szkotem, który wyruszył w kosmos. W 2006 roku uzyskał tytuł Honorowy na Uniwersytecie w Aberdeen.

* W 2014 roku Binnie dołączył do XCOR Aerospace jako starszy inżynier i pilot testowy, po pracy w charakterze pilota testowego i menedżera biznesowego programu Scaled Composites.

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


7 września 2018

BONNEVILLE SPEED WEEK 2018

Ambasador marki BALL, Danny Thompson poświęcił swoje życie sportom motorowym, podążając ścieżką swojego taty, jako rekordzisty prędkości w sportach motorowych. W 1960 roku Mickey Thompson osiągnął prędkość 406,6 mil na godzinę z napędzanym tłokiem Challengerem I, ale jego rekord nie był oficjalny, ponieważ pojazd zepsuł się w drodze powrotnej. Mickey przekonany, że może bić rekordy, […]

25 lipca 2018

Pierwszy manufakturowy mechanizm BALL.

Od 1891 r. firma BALL Watch Company produkuje mechaniczne zegarki, które spełniają rygorystyczne kryteria precyzji, jakości i niezawodności. BALL jako pionier w dziedzinie chronometrii i dzięki bogatej przeszłości, blisko związanej z historią amerykańskich kolei, pozostaje jedną z najbardziej szanowanych marek (choć dziś szwajcarską) zegarków w Stanach Zjednoczonych. Założyciel firmy Webb C. Ball spędził znaczną część […]

17 stycznia 2018

BALL Engineer III Endurance 1917 jest już w sprzedaży! DOKŁADNOŚĆ PONIŻEJ ZERA!

BALL Endurance 1917 to zegarek, który powstał w hołdzie ekspedycji łodzią „Endurance” i jest produkowany  w kopercie 40 i 46 mm.  Fraza „Poszukiwani mężczyźni do niebezpiecznej podróży”, rozpocząła legendarną reklamę Shackletona. Odkrywca wypłynął na pokładzie swojego statku, Endurance, w październiku 1914 roku wraz z 27 śmiałkami. Ich planem była podróż przez Biegun Południowy. Jednak kilka miesięcy […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.