Dr Christopher Hillman

Koczowniczy lekarz w Himalajach

Kraj pochodzenia: USA.

Dr Christopher Hillman podróżuje swoim motocyklem na wysokości 14 000 stóp nad poziomem morza, pośród różnych społeczności, zapewniając opiekę zdrowotną w domu w nagłych wypadkach. Często pracuje na lodowcu a bambusowa ławka na 60 miejsc, służy jako jego poczekalnia.

„Będziesz mieć ograniczone środki medyczne i leki. Najbliższy zachodni szpital będzie oddalony o trzy dni. Będziesz musiał zapewnić opiekę podstawową, a także usługi pediatryczne, położnicze, ginekologiczne i chirurgiczne, będziesz także musiał wykonywać wszystkie prace laboratoryjne oraz diagnozować i leczyć wszystkich pacjentów. „

   

Najważniejsze wydarzenia kariery:

* Dr Christopher Hillman uzyskał wyższe stopnie medyczne w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego i medycyny tropikalnej w Royal College of Obstetricians and Gynecologists oraz w Liverpool School of Tropical Medicine.

* Uczęszczał także do Centrum Kształcenia Ustawicznego w Harvard School of Public Health.

* Po ukończeniu studiów, w ciągu 20-lat międzynarodowej kariery odwiedził ponad 20 krajów, aby ćwiczyć medycynę i uczyć się nowych technik medycznych. Jego celem jest zapobieganie chorobom i zmniejszanie cierpienia innych.

* Medyczne wysiłki dr. Hillmana są pełne przygód. Często pracował bez prądu i światła.

* Poza zapewnieniem podstawowej opieki zdrowotnej dr Hillman pomaga społecznościom w poprawie ogólnych standardów zdrowia i higieny. Na przykład wybudował szklarnie i magazyny żywności, opracował systemy oczyszczania latryny i zarządzania odpadami, zapewnił „czyste” gotowanie i wodę pitną dla niezliczonych wiosek.

* Podczas corocznego powrotu w góry, dr Hillman eskortuje grupę brytyjskich lekarzy na roczny pobyt, aby podjąć próby i odkryć radość życia w Himalajach. „Moim pragnieniem jest podzielić się moimi doświadczeniami z innymi i mam nadzieję, że ich reakcją będzie uczestnictwo i zrozumienie. To naprawdę jest niezwykły czas w moim życiu”.

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Challenge Gdańsk 2024
24 czerwca 2024

Challenge Gdańsk 2024

Zakończyła się czwarta edycja Challenge Gdańsk, która miała miejsce w dniach 14 do 16 czerwca 2024 r. Była to jedna z najatrakcyjniejszych imprez triathlonowych w Europie, w której zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy wspólnie walczyli na trzech dystansach: Sprint – 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu. Olimpijski – 1500 m pływania, 40 […]

Manufaktura BALL została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu
6 lipca 2023

Manufaktura BALL została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu

W środę 05.07.2023 podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim PKOl uhonorowano polskich medalistów III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Ogłoszono również powstanie Fundacji Polskiego Sportu. Manufaktura BALL Watch Company została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu i polskiego sportu. Złoci medaliści zostali nagrodzeni zegarkami BALL. Wszystkim pozostałym medalistom również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach.   […]

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli
31 marca 2023

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli

Marka BALL pozostaje na kolejny rok jako Official Time Keeper cyklu Lotto Triathlon Energy oraz Challenge Gdansk. Jak co rok, najszybsze kobiety i najszybszych mężczyzn nagrodzimy wyjątkowymi zegarkami. Na zdjęciu prezes Thriathlon Energy Adam Greczyło i prezes firmy MOR-WA, wyłącznego dystrybutora marki Ball w Polsce, Piotr Sobota.

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.