Dr Christopher Hillman

Koczowniczy lekarz w Himalajach

Kraj pochodzenia: USA.

Dr Christopher Hillman podróżuje swoim motocyklem na wysokości 14 000 stóp nad poziomem morza, pośród różnych społeczności, zapewniając opiekę zdrowotną w domu w nagłych wypadkach. Często pracuje na lodowcu a bambusowa ławka na 60 miejsc, służy jako jego poczekalnia.

„Będziesz mieć ograniczone środki medyczne i leki. Najbliższy zachodni szpital będzie oddalony o trzy dni. Będziesz musiał zapewnić opiekę podstawową, a także usługi pediatryczne, położnicze, ginekologiczne i chirurgiczne, będziesz także musiał wykonywać wszystkie prace laboratoryjne oraz diagnozować i leczyć wszystkich pacjentów. „

   

Najważniejsze wydarzenia kariery:

* Dr Christopher Hillman uzyskał wyższe stopnie medyczne w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego i medycyny tropikalnej w Royal College of Obstetricians and Gynecologists oraz w Liverpool School of Tropical Medicine.

* Uczęszczał także do Centrum Kształcenia Ustawicznego w Harvard School of Public Health.

* Po ukończeniu studiów, w ciągu 20-lat międzynarodowej kariery odwiedził ponad 20 krajów, aby ćwiczyć medycynę i uczyć się nowych technik medycznych. Jego celem jest zapobieganie chorobom i zmniejszanie cierpienia innych.

* Medyczne wysiłki dr. Hillmana są pełne przygód. Często pracował bez prądu i światła.

* Poza zapewnieniem podstawowej opieki zdrowotnej dr Hillman pomaga społecznościom w poprawie ogólnych standardów zdrowia i higieny. Na przykład wybudował szklarnie i magazyny żywności, opracował systemy oczyszczania latryny i zarządzania odpadami, zapewnił „czyste” gotowanie i wodę pitną dla niezliczonych wiosek.

* Podczas corocznego powrotu w góry, dr Hillman eskortuje grupę brytyjskich lekarzy na roczny pobyt, aby podjąć próby i odkryć radość życia w Himalajach. „Moim pragnieniem jest podzielić się moimi doświadczeniami z innymi i mam nadzieję, że ich reakcją będzie uczestnictwo i zrozumienie. To naprawdę jest niezwykły czas w moim życiu”.

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


7 września 2018

BONNEVILLE SPEED WEEK 2018

Ambasador marki BALL, Danny Thompson poświęcił swoje życie sportom motorowym, podążając ścieżką swojego taty, jako rekordzisty prędkości w sportach motorowych. W 1960 roku Mickey Thompson osiągnął prędkość 406,6 mil na godzinę z napędzanym tłokiem Challengerem I, ale jego rekord nie był oficjalny, ponieważ pojazd zepsuł się w drodze powrotnej. Mickey przekonany, że może bić rekordy, […]

25 lipca 2018

Pierwszy manufakturowy mechanizm BALL.

Od 1891 r. firma BALL Watch Company produkuje mechaniczne zegarki, które spełniają rygorystyczne kryteria precyzji, jakości i niezawodności. BALL jako pionier w dziedzinie chronometrii i dzięki bogatej przeszłości, blisko związanej z historią amerykańskich kolei, pozostaje jedną z najbardziej szanowanych marek (choć dziś szwajcarską) zegarków w Stanach Zjednoczonych. Założyciel firmy Webb C. Ball spędził znaczną część […]

17 stycznia 2018

BALL Engineer III Endurance 1917 jest już w sprzedaży! DOKŁADNOŚĆ PONIŻEJ ZERA!

BALL Endurance 1917 to zegarek, który powstał w hołdzie ekspedycji łodzią „Endurance” i jest produkowany  w kopercie 40 i 46 mm.  Fraza „Poszukiwani mężczyźni do niebezpiecznej podróży”, rozpocząła legendarną reklamę Shackletona. Odkrywca wypłynął na pokładzie swojego statku, Endurance, w październiku 1914 roku wraz z 27 śmiałkami. Ich planem była podróż przez Biegun Południowy. Jednak kilka miesięcy […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.