Dr Christopher Hillman

Koczowniczy lekarz w Himalajach

Kraj pochodzenia: USA.

Dr Christopher Hillman podróżuje swoim motocyklem na wysokości 14 000 stóp nad poziomem morza, pośród różnych społeczności, zapewniając opiekę zdrowotną w domu w nagłych wypadkach. Często pracuje na lodowcu a bambusowa ławka na 60 miejsc, służy jako jego poczekalnia.

„Będziesz mieć ograniczone środki medyczne i leki. Najbliższy zachodni szpital będzie oddalony o trzy dni. Będziesz musiał zapewnić opiekę podstawową, a także usługi pediatryczne, położnicze, ginekologiczne i chirurgiczne, będziesz także musiał wykonywać wszystkie prace laboratoryjne oraz diagnozować i leczyć wszystkich pacjentów. „

   

Najważniejsze wydarzenia kariery:

* Dr Christopher Hillman uzyskał wyższe stopnie medyczne w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego i medycyny tropikalnej w Royal College of Obstetricians and Gynecologists oraz w Liverpool School of Tropical Medicine.

* Uczęszczał także do Centrum Kształcenia Ustawicznego w Harvard School of Public Health.

* Po ukończeniu studiów, w ciągu 20-lat międzynarodowej kariery odwiedził ponad 20 krajów, aby ćwiczyć medycynę i uczyć się nowych technik medycznych. Jego celem jest zapobieganie chorobom i zmniejszanie cierpienia innych.

* Medyczne wysiłki dr. Hillmana są pełne przygód. Często pracował bez prądu i światła.

* Poza zapewnieniem podstawowej opieki zdrowotnej dr Hillman pomaga społecznościom w poprawie ogólnych standardów zdrowia i higieny. Na przykład wybudował szklarnie i magazyny żywności, opracował systemy oczyszczania latryny i zarządzania odpadami, zapewnił „czyste” gotowanie i wodę pitną dla niezliczonych wiosek.

* Podczas corocznego powrotu w góry, dr Hillman eskortuje grupę brytyjskich lekarzy na roczny pobyt, aby podjąć próby i odkryć radość życia w Himalajach. „Moim pragnieniem jest podzielić się moimi doświadczeniami z innymi i mam nadzieję, że ich reakcją będzie uczestnictwo i zrozumienie. To naprawdę jest niezwykły czas w moim życiu”.

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca!
3 września 2021

Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca!

Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca w niedzielę w Mrągowie. Dodatkową atrakcją było oficjalne powitanie w mieście olimpijczyka Piotra Myszki, który w Tokio zajął czwarte miejsce. Pierwsi na starcie stanęli zawodnicy 1/2 IM, najszybszy na pływaniu był Artur Rybicki, który na pokonanie 1900 metrów potrzebował niewiele ponad 28 minut. Po rowerze w T2 pierwszy […]

Gdynia Sayling Days z BALL
14 lipca 2021

Gdynia Sayling Days z BALL

Podczas Gdynia Sailing Days, gdzie oficjalnym chronometrażystą jest BALL WATCH COMPANY, Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch (KS AZS AWFIS Gdańsk) zostali mistrzami świata juniorów (do 23 lat) w olimpijskiej klasie 49er! Dzisiaj Polacy pięknie postawili kropkę nad i – wygrali wszystkie trzy wyścigi finałowe. Tytuł mistrzowski załoga Staniul/Sztorch 49er Boys, trenowana w Gdyni przez Dominika […]

Challenge Gdańsk zakończony!
25 czerwca 2021

Challenge Gdańsk zakończony!

Podczas rozgrywanych w Gdańsku zawodów triathlonowych rangi eliminacji do mistrzostw świata, oficjalnym chronometrażystą była szwajcarska marka Ball Watch. Emocjonujące i prestiżowe zawody Lotto Challenge Gdańsk 2021 zwyciężył Brytyjczyk James Teagle . 25-letni triathlonista uzyskał łączny czas 3:46.14. Pływanie zakończył na piątej pozycji z czasem 24minuty co dawało mu piątą pozycję. Trasa pływacka wynosiła 1,9 km. Stratę nadrobił […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.