Dr Geoff Tabin

Współzałożyciel projektu Himalayan Cataract Project

Kraj urodzenia: USA.

Dr Geoffrey Tabin i dr Sanduk Ruit poświęcili swoje życie, aby przywrócić wzrok niewidomym w niektórych najbardziej odizolowanych, zubożałych częściach świata, szczególnie w krajów rozwijających się Himalajów i w Afryce Subsaharyjskiej. W 1994 roku stworzyli Himalayan Cataract Project (HCP), którego celem było zbudowanie infrastruktury medycznej do pielęgnacji oczu w Himalajach. Dzięki programom w Nepalu, Tybecie, Chinach, Bhutanie, Indiach i Pakistanie każdego roku, od 1994 roku, udało się przywrócić wzrok dziesiątkom tysięcy niewidomych.

Celem dr Tabina jest bycie przydatnym, bycie bezinteresownym i empatycznym. Największą radością dr Tabina jest stworzenie wyjątkowego przedsięwzięcia medycznego, które daje mu radość.

Najważniejsze wydarzenia z kariery:

* Dr Geoffrey Tabin jest profesorem okulistyki i nauki wizualnej oraz dyrektorem Wydziału Okulistyki Międzynarodowej w Eyes Center Johna Morana na Uniwersytecie w Utah. Jest liderem zarówno w lokalnej społeczności okulistycznej, jak i Amerykańskiej Akademii Okulistyki.

* Ukończył Uniwersytet Yale i zdobył tytuł magistra filozofii na Oksfordzie na stypendium Marshalla. Otrzymał tytuł doktora medycyny (M.D.) z Harvard Medical School w 1985 roku.

* Jako pierwszy zdobył Mount Everest nową drogą po ścianie wschodniej, którą nikt wcześniej nie wspiął się na najwyższą górę świata. Tym samym został pierwszym okulistą, który zwołał Mount Everest.

* Dr Tabin był także czwartą osobą w kolejności, która zdobyła Koronę Ziemi.

* W 1994 r. Dr Tabin, wraz ze swoim kolegą, dr. Sanduk Ruit, założył Himalayan Cataract Project.  Obaj lekarze wdrożyli niedrogą, innowacyjną procedurę chirurgii oka, którą może leczyć zapobiegawczo ślepotę w ciągu kilku godzin. Koszt jednego zabiegu przywracającego wzrok, w tym soczewki wewnątrzgałkowej, wynosi 12 USD.

* Himalayan Cataract Project ma na celu zapewnienie opieki medycznej w oparciu o sześć zasad: humanitaryzm, wysoką jakość, innowacje, bezpośredni wpływ, przystępną cenową i replikację. HCP certyfikuje lokalnych lekarzy do zapewnienia opieki okulistycznej poprzez przekazywanie umiejętności i edukację. W ramach projektu przeszkolono ponad 200 lekarzy na całym świecie, a co roku badanych jest ponad 20 000 pacjentów i wykonuje się od 12 000 do 15 000 operacji.

* W 2009 roku, podczas 8-dniowej wyprawy do Etiopii, która została objęta patronatem przez National Geographic, dr Tabin i jego zespół wykonali ponad 900 operacji w ciągu zaledwie ośmiu dni.

* W roku 2009 dr Tabin otrzymał nagrodę Unsung Heroes of Compassion Award przyznaną przez Dalai Lamę.

* Dr Tabin jest także laureatem nagrody „Outstanding Humanitarian Service 2008” przyznawanej przez American Academy of Ophthalmology w uznaniu  za jego międzynarodowe wysiłki humanitarne.

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca!
3 września 2021

Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca!

Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca w niedzielę w Mrągowie. Dodatkową atrakcją było oficjalne powitanie w mieście olimpijczyka Piotra Myszki, który w Tokio zajął czwarte miejsce. Pierwsi na starcie stanęli zawodnicy 1/2 IM, najszybszy na pływaniu był Artur Rybicki, który na pokonanie 1900 metrów potrzebował niewiele ponad 28 minut. Po rowerze w T2 pierwszy […]

Gdynia Sayling Days z BALL
14 lipca 2021

Gdynia Sayling Days z BALL

Podczas Gdynia Sailing Days, gdzie oficjalnym chronometrażystą jest BALL WATCH COMPANY, Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch (KS AZS AWFIS Gdańsk) zostali mistrzami świata juniorów (do 23 lat) w olimpijskiej klasie 49er! Dzisiaj Polacy pięknie postawili kropkę nad i – wygrali wszystkie trzy wyścigi finałowe. Tytuł mistrzowski załoga Staniul/Sztorch 49er Boys, trenowana w Gdyni przez Dominika […]

Challenge Gdańsk zakończony!
25 czerwca 2021

Challenge Gdańsk zakończony!

Podczas rozgrywanych w Gdańsku zawodów triathlonowych rangi eliminacji do mistrzostw świata, oficjalnym chronometrażystą była szwajcarska marka Ball Watch. Emocjonujące i prestiżowe zawody Lotto Challenge Gdańsk 2021 zwyciężył Brytyjczyk James Teagle . 25-letni triathlonista uzyskał łączny czas 3:46.14. Pływanie zakończył na piątej pozycji z czasem 24minuty co dawało mu piątą pozycję. Trasa pływacka wynosiła 1,9 km. Stratę nadrobił […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.