Dr Geoff Tabin

Współzałożyciel projektu Himalayan Cataract Project

Kraj urodzenia: USA.

Dr Geoffrey Tabin i dr Sanduk Ruit poświęcili swoje życie, aby przywrócić wzrok niewidomym w niektórych najbardziej odizolowanych, zubożałych częściach świata, szczególnie w krajów rozwijających się Himalajów i w Afryce Subsaharyjskiej. W 1994 roku stworzyli Himalayan Cataract Project (HCP), którego celem było zbudowanie infrastruktury medycznej do pielęgnacji oczu w Himalajach. Dzięki programom w Nepalu, Tybecie, Chinach, Bhutanie, Indiach i Pakistanie każdego roku, od 1994 roku, udało się przywrócić wzrok dziesiątkom tysięcy niewidomych.

Celem dr Tabina jest bycie przydatnym, bycie bezinteresownym i empatycznym. Największą radością dr Tabina jest stworzenie wyjątkowego przedsięwzięcia medycznego, które daje mu radość.

Najważniejsze wydarzenia z kariery:

* Dr Geoffrey Tabin jest profesorem okulistyki i nauki wizualnej oraz dyrektorem Wydziału Okulistyki Międzynarodowej w Eyes Center Johna Morana na Uniwersytecie w Utah. Jest liderem zarówno w lokalnej społeczności okulistycznej, jak i Amerykańskiej Akademii Okulistyki.

* Ukończył Uniwersytet Yale i zdobył tytuł magistra filozofii na Oksfordzie na stypendium Marshalla. Otrzymał tytuł doktora medycyny (M.D.) z Harvard Medical School w 1985 roku.

* Jako pierwszy zdobył Mount Everest nową drogą po ścianie wschodniej, którą nikt wcześniej nie wspiął się na najwyższą górę świata. Tym samym został pierwszym okulistą, który zwołał Mount Everest.

* Dr Tabin był także czwartą osobą w kolejności, która zdobyła Koronę Ziemi.

* W 1994 r. Dr Tabin, wraz ze swoim kolegą, dr. Sanduk Ruit, założył Himalayan Cataract Project.  Obaj lekarze wdrożyli niedrogą, innowacyjną procedurę chirurgii oka, którą może leczyć zapobiegawczo ślepotę w ciągu kilku godzin. Koszt jednego zabiegu przywracającego wzrok, w tym soczewki wewnątrzgałkowej, wynosi 12 USD.

* Himalayan Cataract Project ma na celu zapewnienie opieki medycznej w oparciu o sześć zasad: humanitaryzm, wysoką jakość, innowacje, bezpośredni wpływ, przystępną cenową i replikację. HCP certyfikuje lokalnych lekarzy do zapewnienia opieki okulistycznej poprzez przekazywanie umiejętności i edukację. W ramach projektu przeszkolono ponad 200 lekarzy na całym świecie, a co roku badanych jest ponad 20 000 pacjentów i wykonuje się od 12 000 do 15 000 operacji.

* W 2009 roku, podczas 8-dniowej wyprawy do Etiopii, która została objęta patronatem przez National Geographic, dr Tabin i jego zespół wykonali ponad 900 operacji w ciągu zaledwie ośmiu dni.

* W roku 2009 dr Tabin otrzymał nagrodę Unsung Heroes of Compassion Award przyznaną przez Dalai Lamę.

* Dr Tabin jest także laureatem nagrody „Outstanding Humanitarian Service 2008” przyznawanej przez American Academy of Ophthalmology w uznaniu  za jego międzynarodowe wysiłki humanitarne.

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Ball Oficjalnym Time Keeperem LOTTO Triathlon Energy
10 marca 2020

Ball Oficjalnym Time Keeperem LOTTO Triathlon Energy

Szwajcarski producent zegarków marki BALL został partnerem cyklu LOTTO Triathlon Energy w sezonie 2020. Marka BALL będzie towarzyszyć wszystkim zawodom jako Oficial Time Keeper. Początek sezonu triathlonowego już za niespełna 3 miesiące, pierwsze zawody cyklu zaplanowano na 24 maja 2020 roku w Gniewinie. Jest to tradycyjne rozpoczęcie sezonu triathlonowego na Pomorzu. W zawodach regularnie startuje ponad […]

STAL NIERDZEWNA KLASY 904L
10 stycznia 2020

STAL NIERDZEWNA KLASY 904L

Stal nierdzewna klasy 904L nie przypomina żadnej innej stali. Ze względu na dodatkowe ilości chromu, molibdenu, niklu i miedzi stal 904L charakteryzuje się doskonałą odpornością na korozję, rdzę i kwasy. Ponieważ jej wyjątkowa twardość pozwala na wytrzymanie ekstremalnych warunków, wymaga ona również specjalnych maszyn i procesów produkcyjnych, aby można ją było kształtować. Wizualnie stal klasy […]

Adam Bielecki dołączył do BALL Explorer Club!
2 października 2019

Adam Bielecki dołączył do BALL Explorer Club!

Podczas III Międzynarodowego Festiwalu Zegarków i Zegarów „It’s All About Watches” miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Został zaprezentowany nowy ambasador marki BALL, którym jest Adam Bielecki — czołowy himalaista młodego pokolenia, alpinista, taternik oraz podróżnik, członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej, zdobywca m.in. głównej nagrody w konkursie Kolosy 2012, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, francuską […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.