Dr Josh Wurman

Meteorolog i twórca radaru dopplerowskiego na „czterech kołach”

Kraj urodzenia: USA.

Dr Josh Wurman ściga jedną z najbardziej niszczycielskich sił na Ziemi. Jako prezes Centrum Badań nad Pogodą, jest pionierem technik śledzenia i analizowania tornad. Dr Wurman i jego zespół nie mogą sobie pozwolić na strach lub podejmowanie nieuzasadnionego ryzyka. Ich misja naukowa jest zbyt ważna na bycie niewłaściwie przygotowanym, a jeden zły ruch może umieścić jego zespół bezpośrednio na ścieżce grasującego potwora.

Zawodowi łowcy tornad zawsze konfrontują się z tym, czego się boją. Ośmielają się żyć życiem, o jakim zawsze marzyli. Ich celem jest iść naprzód, stawiać czoła tornadom i realizować swoje marzenia.

Kariera:

* Dr Josh Wurman uzyskał tytuł Bachelor of Science (SB) w dziedzinie fizyki i nauk interdyscyplinarnych (1982 r.), Magister inżynier (SM) w dziedzinie meteorologii (w 1982 r.), doktor nauk ścisłych (Sc.D.) w meteorologii (w 1991 r.), Wszystkie stopnie i tytuły uzyskał na Massachusetts Institute of Technology (MIT).

* Dr Wurman jest prezydentem i założycielem Center for Severe Weather Research (CSWR) w Boulder w stanie Kolorado.

* Dr Wurman stworzył mobilne radary Dopplera (DOW), które obserwują tornada, cyklony tropikalne, pożary i burze zimowe z bliskiej odległości. Posiada dziewięć patentów związanych z technologią bistatic i DOW. W 1995 r. zbudował pierwszy DOW, a od marca 2014 r. ukończył osiem jednostek DOW. Sukces DOWs doprowadził do rewolucji w mobilnych radarach podczas poważnych burz i innych zjawisk meteologicznych.

* Dr Wurman zarządza siecią radarów DOW, która tworzą National Science Foundation (NSF) Lower Atmospheric Observing Facility.

* Jest także głównym naukowcem i koordynatorem projektu VORTEX2, obsługującego trzy pojazdy DOW w badaniach projektu Tornado Alley.

* Jego prace naukowe i projekty DOW były sponsorowane przez NSF, a także przez National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), US Forest (USFS), Departament Energii Stanów Zjednoczonych (DOE), Federal Aviation Administration (FAA ) i inne agencje rządu USA, a także przez The Discovery Channel, a także National Geographic Society.

* Dr Wurman jest członkiem amerykańskiego rankingu Science and Engineering Nifty Fifty, zbioru najbardziej wpływowych naukowców i inżynierów w Stanach Zjednoczonych, którzy koncentrują się na krzewieniu zainteresowania nauką i inżynierią wśród młodzieży.

* Dr Wurman zdobył popularność wśród społeczeństwa jako uczestnik programu z serii „The Chases” The Discovery Channel, gdzie przewodniczył grupie poszukiwaczy burzy, którzy prowadzili badania podczas sezonu tornado.

* Popularne artykuły opisujące jego prace pojawiły się w: Discover, Scientific American, New Scientist, The Economist, Biography, Newsweek, Time, FHM, Self, The New York Times, USA Today, The Washington Post i wielu innych publikacjach.

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli
31 marca 2023

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli

Marka BALL pozostaje na kolejny rok jako Official Time Keeper cyklu Lotto Triathlon Energy oraz Challenge Gdansk. Jak co rok, najszybsze kobiety i najszybszych mężczyzn nagrodzimy wyjątkowymi zegarkami. Na zdjęciu prezes Thriathlon Energy Adam Greczyło i prezes firmy MOR-WA, wyłącznego dystrybutora marki Ball w Polsce, Piotr Sobota.

Gdynia Sailing Days – znamy mistrzów Polski w klasach 49er i 49erFX
20 lipca 2022

Gdynia Sailing Days – znamy mistrzów Polski w klasach 49er i 49erFX

Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (Spójnia Warszawa) w klasie 49erFX oraz Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań) w klasie 49er zostali w Gdyni mistrzami Polski. Dziewczyny triumfowały po raz pierwszy, a męska załoga czwarty raz stanęła na najwyższym stopniu podium. Te regaty odbyły się w ramach 23. edycji Gdynia Sailing […]

Druga edycja Lotto Challenge Gdańsk także z BALL
20 czerwca 2022

Druga edycja Lotto Challenge Gdańsk także z BALL

Ball Watch Company po raz kolejny został oficjalnym chronometrażystą zawodów triathlonowych Lotto Challenge Gdańsk 2022, które odbyły się w dniach 17-19.06.2022.  We wszystkich konkurencja gdańskiego święta triathlonu wystartowało łącznie prawie tysiąc „ludzi z żelaza”. Profesjonaliści i amatorzy zmierzyli się z trzema triathlonowymi dystansami. Początkujący sprawdzili swoje siły w sprincie, w którym musieli pokonać 750 metrów […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.