Guillaume Néry

Czterokrotny rekordzista świata w wolnym nurkowaniu i mistrz świata w 2011 roku

Pochodzenie: Francja

Guillaume Néry to francuski mistrz nurkowania swobodnego, specjalizujący się w nurkowaniu głębokim. Zaledwie na jednym tchu może zanurkować do -125 m poniżej powierzchni wody. Jest wielokrotny rekordzista świata i mistrz świata. Néry wyznacza sobie jednak ciągle nowe cele, które wykraczają daleko poza to, co już osiągnął. Dzięki doskonałemu połączeniu estetyki, wydajności i eksploracji, Néry ćwiczy swoją dyscyplinę jak formę sztuki a jego styl życia zyskał rozglos.

„Wolność dla mnie nurkowanie w serce oceanu.”

 Kariera:

* W 2002 r. Guillaume Néry został najmłodszym rekordzistą świata w historii w swobodnym nurkowaniu, poprzez nurkowanie na głębokości -87 metrów w porcie Villefranche-sur-Mer w Alpes-Maritimes we Francji.

* W 2004 roku pobił rekord do -96 metrów w Saint-Leu, na wyspie Réunion.

* 6 września 2006 roku ponownie pobił rekord na poziomie -109 metrów w Nicei we Francji.

* W 2010 r. Film krótkometrażowy „Free Fall” pokazuje Néry’ego chodzącego po dnie morskim w pobliżu podwodnej przepaści, (Blue Hole,Bahamy), najgłębszej „niebieskiej dziury” na świecie. Nagle wskakuje w pustkę i wpada w otchłań. Néry chciał w ten sposób wyrazić moc żywiołów wody, ziemi i powietrza oraz poczucie wolności, harmonii i eksploracji tkwiącej we freedivingu.

* W mistrzostwach świata AIDA Indywidual Depth 2011, Guillaume Néry został indywidualnym mistrzem świata, z nurkowaniem do -117 metrów w Kalamacie w Grecji.

* W 2012 roku Néry pobił rekord Francji z -123 metrów.

* W 2013 roku Néry osiągnął -125 metrów tylko na jednym tchu.

* Film dokumentalny „Attention – A Life in Extremes” został wyprodukowany w Austrii, Niemczech i Szwajcarii we wrześniu 2014 r. Jest to 90-minutowy film pokazujący fenomen sportów ekstremalnych z osobistego punktu widzenia Guillaume Néry’ego. Główną rolę grają dwaj inni światowej klasy sportowcy.

* Guillaume Néry zagrał rolę w teledysku Beyonce „Runnin‘ (Lose It All)” / Naughty Boy ft. Beyoncé.

TELEDYSK BEYONCE

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca!
3 września 2021

Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca!

Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca w niedzielę w Mrągowie. Dodatkową atrakcją było oficjalne powitanie w mieście olimpijczyka Piotra Myszki, który w Tokio zajął czwarte miejsce. Pierwsi na starcie stanęli zawodnicy 1/2 IM, najszybszy na pływaniu był Artur Rybicki, który na pokonanie 1900 metrów potrzebował niewiele ponad 28 minut. Po rowerze w T2 pierwszy […]

Gdynia Sayling Days z BALL
14 lipca 2021

Gdynia Sayling Days z BALL

Podczas Gdynia Sailing Days, gdzie oficjalnym chronometrażystą jest BALL WATCH COMPANY, Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch (KS AZS AWFIS Gdańsk) zostali mistrzami świata juniorów (do 23 lat) w olimpijskiej klasie 49er! Dzisiaj Polacy pięknie postawili kropkę nad i – wygrali wszystkie trzy wyścigi finałowe. Tytuł mistrzowski załoga Staniul/Sztorch 49er Boys, trenowana w Gdyni przez Dominika […]

Challenge Gdańsk zakończony!
25 czerwca 2021

Challenge Gdańsk zakończony!

Podczas rozgrywanych w Gdańsku zawodów triathlonowych rangi eliminacji do mistrzostw świata, oficjalnym chronometrażystą była szwajcarska marka Ball Watch. Emocjonujące i prestiżowe zawody Lotto Challenge Gdańsk 2021 zwyciężył Brytyjczyk James Teagle . 25-letni triathlonista uzyskał łączny czas 3:46.14. Pływanie zakończył na piątej pozycji z czasem 24minuty co dawało mu piątą pozycję. Trasa pływacka wynosiła 1,9 km. Stratę nadrobił […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.