Guillaume Néry

Czterokrotny rekordzista świata w wolnym nurkowaniu i mistrz świata w 2011 roku

Pochodzenie: Francja

Guillaume Néry to francuski mistrz nurkowania swobodnego, specjalizujący się w nurkowaniu głębokim. Zaledwie na jednym tchu może zanurkować do -125 m poniżej powierzchni wody. Jest wielokrotny rekordzista świata i mistrz świata. Néry wyznacza sobie jednak ciągle nowe cele, które wykraczają daleko poza to, co już osiągnął. Dzięki doskonałemu połączeniu estetyki, wydajności i eksploracji, Néry ćwiczy swoją dyscyplinę jak formę sztuki a jego styl życia zyskał rozglos.

„Wolność dla mnie nurkowanie w serce oceanu.”

 Kariera:

* W 2002 r. Guillaume Néry został najmłodszym rekordzistą świata w historii w swobodnym nurkowaniu, poprzez nurkowanie na głębokości -87 metrów w porcie Villefranche-sur-Mer w Alpes-Maritimes we Francji.

* W 2004 roku pobił rekord do -96 metrów w Saint-Leu, na wyspie Réunion.

* 6 września 2006 roku ponownie pobił rekord na poziomie -109 metrów w Nicei we Francji.

* W 2010 r. Film krótkometrażowy „Free Fall” pokazuje Néry’ego chodzącego po dnie morskim w pobliżu podwodnej przepaści, (Blue Hole,Bahamy), najgłębszej „niebieskiej dziury” na świecie. Nagle wskakuje w pustkę i wpada w otchłań. Néry chciał w ten sposób wyrazić moc żywiołów wody, ziemi i powietrza oraz poczucie wolności, harmonii i eksploracji tkwiącej we freedivingu.

* W mistrzostwach świata AIDA Indywidual Depth 2011, Guillaume Néry został indywidualnym mistrzem świata, z nurkowaniem do -117 metrów w Kalamacie w Grecji.

* W 2012 roku Néry pobił rekord Francji z -123 metrów.

* W 2013 roku Néry osiągnął -125 metrów tylko na jednym tchu.

* Film dokumentalny „Attention – A Life in Extremes” został wyprodukowany w Austrii, Niemczech i Szwajcarii we wrześniu 2014 r. Jest to 90-minutowy film pokazujący fenomen sportów ekstremalnych z osobistego punktu widzenia Guillaume Néry’ego. Główną rolę grają dwaj inni światowej klasy sportowcy.

* Guillaume Néry zagrał rolę w teledysku Beyonce „Runnin‘ (Lose It All)” / Naughty Boy ft. Beyoncé.

TELEDYSK BEYONCE

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Manufaktura BALL została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu
6 lipca 2023

Manufaktura BALL została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu

W środę 05.07.2023 podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim PKOl uhonorowano polskich medalistów III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Ogłoszono również powstanie Fundacji Polskiego Sportu. Manufaktura BALL Watch Company została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu i polskiego sportu. Złoci medaliści zostali nagrodzeni zegarkami BALL. Wszystkim pozostałym medalistom również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach.   […]

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli
31 marca 2023

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli

Marka BALL pozostaje na kolejny rok jako Official Time Keeper cyklu Lotto Triathlon Energy oraz Challenge Gdansk. Jak co rok, najszybsze kobiety i najszybszych mężczyzn nagrodzimy wyjątkowymi zegarkami. Na zdjęciu prezes Thriathlon Energy Adam Greczyło i prezes firmy MOR-WA, wyłącznego dystrybutora marki Ball w Polsce, Piotr Sobota.

Gdynia Sailing Days – znamy mistrzów Polski w klasach 49er i 49erFX
20 lipca 2022

Gdynia Sailing Days – znamy mistrzów Polski w klasach 49er i 49erFX

Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (Spójnia Warszawa) w klasie 49erFX oraz Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań) w klasie 49er zostali w Gdyni mistrzami Polski. Dziewczyny triumfowały po raz pierwszy, a męska załoga czwarty raz stanęła na najwyższym stopniu podium. Te regaty odbyły się w ramach 23. edycji Gdynia Sailing […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.