Guillaume Néry

Czterokrotny rekordzista świata w wolnym nurkowaniu i mistrz świata w 2011 roku

Pochodzenie: Francja

Guillaume Néry to francuski mistrz nurkowania swobodnego, specjalizujący się w nurkowaniu głębokim. Zaledwie na jednym tchu może zanurkować do -125 m poniżej powierzchni wody. Jest wielokrotny rekordzista świata i mistrz świata. Néry wyznacza sobie jednak ciągle nowe cele, które wykraczają daleko poza to, co już osiągnął. Dzięki doskonałemu połączeniu estetyki, wydajności i eksploracji, Néry ćwiczy swoją dyscyplinę jak formę sztuki a jego styl życia zyskał rozglos.

„Wolność dla mnie nurkowanie w serce oceanu.”

 Kariera:

* W 2002 r. Guillaume Néry został najmłodszym rekordzistą świata w historii w swobodnym nurkowaniu, poprzez nurkowanie na głębokości -87 metrów w porcie Villefranche-sur-Mer w Alpes-Maritimes we Francji.

* W 2004 roku pobił rekord do -96 metrów w Saint-Leu, na wyspie Réunion.

* 6 września 2006 roku ponownie pobił rekord na poziomie -109 metrów w Nicei we Francji.

* W 2010 r. Film krótkometrażowy „Free Fall” pokazuje Néry’ego chodzącego po dnie morskim w pobliżu podwodnej przepaści, (Blue Hole,Bahamy), najgłębszej „niebieskiej dziury” na świecie. Nagle wskakuje w pustkę i wpada w otchłań. Néry chciał w ten sposób wyrazić moc żywiołów wody, ziemi i powietrza oraz poczucie wolności, harmonii i eksploracji tkwiącej we freedivingu.

* W mistrzostwach świata AIDA Indywidual Depth 2011, Guillaume Néry został indywidualnym mistrzem świata, z nurkowaniem do -117 metrów w Kalamacie w Grecji.

* W 2012 roku Néry pobił rekord Francji z -123 metrów.

* W 2013 roku Néry osiągnął -125 metrów tylko na jednym tchu.

* Film dokumentalny „Attention – A Life in Extremes” został wyprodukowany w Austrii, Niemczech i Szwajcarii we wrześniu 2014 r. Jest to 90-minutowy film pokazujący fenomen sportów ekstremalnych z osobistego punktu widzenia Guillaume Néry’ego. Główną rolę grają dwaj inni światowej klasy sportowcy.

* Guillaume Néry zagrał rolę w teledysku Beyonce „Runnin‘ (Lose It All)” / Naughty Boy ft. Beyoncé.

TELEDYSK BEYONCE

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Ball Oficjalnym Time Keeperem LOTTO Triathlon Energy
10 marca 2020

Ball Oficjalnym Time Keeperem LOTTO Triathlon Energy

Szwajcarski producent zegarków marki BALL został partnerem cyklu LOTTO Triathlon Energy w sezonie 2020. Marka BALL będzie towarzyszyć wszystkim zawodom jako Oficial Time Keeper. Początek sezonu triathlonowego już za niespełna 3 miesiące, pierwsze zawody cyklu zaplanowano na 24 maja 2020 roku w Gniewinie. Jest to tradycyjne rozpoczęcie sezonu triathlonowego na Pomorzu. W zawodach regularnie startuje ponad […]

STAL NIERDZEWNA KLASY 904L
10 stycznia 2020

STAL NIERDZEWNA KLASY 904L

Stal nierdzewna klasy 904L nie przypomina żadnej innej stali. Ze względu na dodatkowe ilości chromu, molibdenu, niklu i miedzi stal 904L charakteryzuje się doskonałą odpornością na korozję, rdzę i kwasy. Ponieważ jej wyjątkowa twardość pozwala na wytrzymanie ekstremalnych warunków, wymaga ona również specjalnych maszyn i procesów produkcyjnych, aby można ją było kształtować. Wizualnie stal klasy […]

Adam Bielecki dołączył do BALL Explorer Club!
2 października 2019

Adam Bielecki dołączył do BALL Explorer Club!

Podczas III Międzynarodowego Festiwalu Zegarków i Zegarów „It’s All About Watches” miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Został zaprezentowany nowy ambasador marki BALL, którym jest Adam Bielecki — czołowy himalaista młodego pokolenia, alpinista, taternik oraz podróżnik, członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej, zdobywca m.in. głównej nagrody w konkursie Kolosy 2012, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, francuską […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.