Guillaume Néry

Czterokrotny rekordzista świata w wolnym nurkowaniu i mistrz świata w 2011 roku

Pochodzenie: Francja

Guillaume Néry to francuski mistrz nurkowania swobodnego, specjalizujący się w nurkowaniu głębokim. Zaledwie na jednym tchu może zanurkować do -125 m poniżej powierzchni wody. Jest wielokrotny rekordzista świata i mistrz świata. Néry wyznacza sobie jednak ciągle nowe cele, które wykraczają daleko poza to, co już osiągnął. Dzięki doskonałemu połączeniu estetyki, wydajności i eksploracji, Néry ćwiczy swoją dyscyplinę jak formę sztuki a jego styl życia zyskał rozglos.

„Wolność dla mnie nurkowanie w serce oceanu.”

 Kariera:

* W 2002 r. Guillaume Néry został najmłodszym rekordzistą świata w historii w swobodnym nurkowaniu, poprzez nurkowanie na głębokości -87 metrów w porcie Villefranche-sur-Mer w Alpes-Maritimes we Francji.

* W 2004 roku pobił rekord do -96 metrów w Saint-Leu, na wyspie Réunion.

* 6 września 2006 roku ponownie pobił rekord na poziomie -109 metrów w Nicei we Francji.

* W 2010 r. Film krótkometrażowy „Free Fall” pokazuje Néry’ego chodzącego po dnie morskim w pobliżu podwodnej przepaści, (Blue Hole,Bahamy), najgłębszej „niebieskiej dziury” na świecie. Nagle wskakuje w pustkę i wpada w otchłań. Néry chciał w ten sposób wyrazić moc żywiołów wody, ziemi i powietrza oraz poczucie wolności, harmonii i eksploracji tkwiącej we freedivingu.

* W mistrzostwach świata AIDA Indywidual Depth 2011, Guillaume Néry został indywidualnym mistrzem świata, z nurkowaniem do -117 metrów w Kalamacie w Grecji.

* W 2012 roku Néry pobił rekord Francji z -123 metrów.

* W 2013 roku Néry osiągnął -125 metrów tylko na jednym tchu.

* Film dokumentalny „Attention – A Life in Extremes” został wyprodukowany w Austrii, Niemczech i Szwajcarii we wrześniu 2014 r. Jest to 90-minutowy film pokazujący fenomen sportów ekstremalnych z osobistego punktu widzenia Guillaume Néry’ego. Główną rolę grają dwaj inni światowej klasy sportowcy.

* Guillaume Néry zagrał rolę w teledysku Beyonce „Runnin‘ (Lose It All)” / Naughty Boy ft. Beyoncé.

TELEDYSK BEYONCE

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


7 września 2018

BONNEVILLE SPEED WEEK 2018

Ambasador marki BALL, Danny Thompson poświęcił swoje życie sportom motorowym, podążając ścieżką swojego taty, jako rekordzisty prędkości w sportach motorowych. W 1960 roku Mickey Thompson osiągnął prędkość 406,6 mil na godzinę z napędzanym tłokiem Challengerem I, ale jego rekord nie był oficjalny, ponieważ pojazd zepsuł się w drodze powrotnej. Mickey przekonany, że może bić rekordy, […]

25 lipca 2018

Pierwszy manufakturowy mechanizm BALL.

Od 1891 r. firma BALL Watch Company produkuje mechaniczne zegarki, które spełniają rygorystyczne kryteria precyzji, jakości i niezawodności. BALL jako pionier w dziedzinie chronometrii i dzięki bogatej przeszłości, blisko związanej z historią amerykańskich kolei, pozostaje jedną z najbardziej szanowanych marek (choć dziś szwajcarską) zegarków w Stanach Zjednoczonych. Założyciel firmy Webb C. Ball spędził znaczną część […]

17 stycznia 2018

BALL Engineer III Endurance 1917 jest już w sprzedaży! DOKŁADNOŚĆ PONIŻEJ ZERA!

BALL Endurance 1917 to zegarek, który powstał w hołdzie ekspedycji łodzią „Endurance” i jest produkowany  w kopercie 40 i 46 mm.  Fraza „Poszukiwani mężczyźni do niebezpiecznej podróży”, rozpocząła legendarną reklamę Shackletona. Odkrywca wypłynął na pokładzie swojego statku, Endurance, w październiku 1914 roku wraz z 27 śmiałkami. Ich planem była podróż przez Biegun Południowy. Jednak kilka miesięcy […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.