Richard Limeburner

Ekspert od oceanografii i badacz głębin oceanicznych

Kraj: USA.

Richard Limeburner pracuje obecnie jako starszy specjalista ds. Badań w Wydziale Oceanografii Fizycznej Instytutu Oceanograficznego Woods Hole, prowadząc szeroki zakres projektów badawczych. Jego główne zainteresowania obejmują dynamikę oceanu nadbrzeżnego, takie jak ogólne krążenie, pływalność i wymuszanie wiatru, rektyfikacja pływów, roczne cykle lodu morskiego, mieszanie i trajektorie LaGrangian (drifter), krążenie pod lodowymi półkami Antarktyki i zmiany klimatu.

„Gdy mierzysz prądy na Antarktydzie, od dokładności zależy wszystko. Rozmieszczanie instrumentów oceanograficznych w lodowatej wodzie polarnej musi odbywać się z dokładnym harmonogramem. Jeśli nie, stracisz mnóstwo czasu. „

Kariera naukowa:

* Kawaler Sztuki, Colgate University (ekonomia)

* Magister inżynier, University of Massachusetts (Marine Science)

* Magister inżynier, Massachusetts Institute of Technology (Oceanografia fizyczna)

* Autor / współautor 64 publikacji naukowych i raportów technicznych

* Brał udział w 78 rejsach naukowych – 22 jako Główny Naukowiec

Najważniejsze projekty:

* Palmer LTER Lagrangian Current Measurements

W latach 2005-2007 rozmieszczono satelitarne urządzenia do badania prądów na powierzchni szelfu Western Antarctic Peninsula (WAP).

* ANDRILL Coulman High Mooring 2010

Program został wdrożony w listopadzie 2010 r. i trwał przez 14 miesięcy na szelfie lodowym Ross na Antarktydzie, na miejscu Coulman High ,110 mil od stacji McMurdo. Celem badań było scharakteryzowanie prądów, aby program ANTarctic geologic DRILLing (ANDRILL) mógł zaprojektować i wykonać odwiert w 2012 roku.

* Modeling the Liquid Jungle: oddziaływania biologiczne i fizyczne w Isla Canales de Tierra i pobliskiej zatoce Bahia Honda, Panama

Do lepszego zrozumienia procesów hydrodynamicznych i ich potencjalnego wpływu na dynamikę ekosystemów w tym regionie panamskim wykorzystany został najnowocześniejszy model hydrodynamiczny – Finite-Volume Coastal Ocean Model  (FVCOM).

*  KAUST Red Sea Drifters

Podczas rejsów hydrograficznych KAUST, przez trzy lata( 2008-2010), na Morzu Czerwonym rozmieszczone zostały satelitarne urządzenia pomiarowe. w celu zbadania prądów Lagrangianu w pobliżu powierzchni Morza Czerwonego. Rejsy naukowe zgromadziły ważne dane hydrograficzne i biologiczne dotyczące ekosystemu Morza Czerwonego.

* Patagonia Montt Glacier Mooring

Pola lodowe Patagonian Ice, zlokalizowane w południowym Chile i Argentynie, są największymi lodowymi ciałami o klimacie umiarkowanym na półkuli południowej i uważa się, że przyczyniają się one znacząco do podniesienia poziomu mórz(SLR). Jednak niewiele wiadomo o tempie, w jakim lodowce te odprowadzają słodką wodę do oceanu. Lodowiec Jorge Montt, położony na południowym zboczach lodowcowych Patagonii, jest doskonałym studium przypadku lodowca, który topnieje w szybkim tempie.

 

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Manufaktura BALL została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu
6 lipca 2023

Manufaktura BALL została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu

W środę 05.07.2023 podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim PKOl uhonorowano polskich medalistów III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Ogłoszono również powstanie Fundacji Polskiego Sportu. Manufaktura BALL Watch Company została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu i polskiego sportu. Złoci medaliści zostali nagrodzeni zegarkami BALL. Wszystkim pozostałym medalistom również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach.   […]

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli
31 marca 2023

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli

Marka BALL pozostaje na kolejny rok jako Official Time Keeper cyklu Lotto Triathlon Energy oraz Challenge Gdansk. Jak co rok, najszybsze kobiety i najszybszych mężczyzn nagrodzimy wyjątkowymi zegarkami. Na zdjęciu prezes Thriathlon Energy Adam Greczyło i prezes firmy MOR-WA, wyłącznego dystrybutora marki Ball w Polsce, Piotr Sobota.

Gdynia Sailing Days – znamy mistrzów Polski w klasach 49er i 49erFX
20 lipca 2022

Gdynia Sailing Days – znamy mistrzów Polski w klasach 49er i 49erFX

Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (Spójnia Warszawa) w klasie 49erFX oraz Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań) w klasie 49er zostali w Gdyni mistrzami Polski. Dziewczyny triumfowały po raz pierwszy, a męska załoga czwarty raz stanęła na najwyższym stopniu podium. Te regaty odbyły się w ramach 23. edycji Gdynia Sailing […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.