Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy dobiegł końca w niedzielę w Mrągowie. Dodatkową atrakcją było oficjalne powitanie w mieście olimpijczyka Piotra Myszki, który w Tokio zajął czwarte miejsce.

Pierwsi na starcie stanęli zawodnicy 1/2 IM, najszybszy na pływaniu był Artur Rybicki, który na pokonanie 1900 metrów potrzebował niewiele ponad 28 minut. Po rowerze w T2 pierwszy zameldował się lider klasyfikacji generalnej cyklu Tomasz Kamiński, który już do końca rywalizacji nie oddał prowadzenia i wygrał z czasem 4:19:16, wyprzedzając drugiego na mecie Artur Rybickiego o niewiele ponad minutę. Najlepszą kobietą na dystansie połówki była Beata Ciosek.

Na dystansie 1/4 pierwszy z wody wyszedł Mariusz Biskupski z Susza, a tuż za nim był mrągowianin Patryk Piasecki. Mrągowian mocno popracował na rowerze i do T2 dotarł z ponad 6 minutową przewagą, której nie dał już sobie odebrać na etapie biegowym zwyciężając z czasem 2:04:54. Wśród Pań najlepsza okazała się Katarzyna Kaczor.

Najkrótszy dystans wystartował punktualnie o 11:30. Doszło tutaj do pasjonującego pojedynku pomiędzy Mateuszem Mikołajczakiem z Rumii oraz Piotrem Łazaronkiem ze Starej Sikorskiej Huty. Łazaronek prowadził po pływaniu i rowerze, ale etap biegowy lepiej pokonał Mikołajczak, który odrobił prawie półtorej minuty straty i wygrał z przewagą prawie 30 sekund. Czas zwycięzcy 1:04:44. Najlepszą kobietą na dystansie 1/8 została Kinga Kozłowska, która osiągnęła czas 1:18:54.

Tradycyjnie zwycięzcy otrzymali zegarki luksusowej marki BALL. BALL Watch Company jest oficjalnym chronometrażystą zawodów.

 

Historia


Historia BALL rozpoczęła się od słynnej katastrofy kolejowej w Kipton w 1891 roku

Innowacje i patenty


BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."

Klub Ball


Dołącz do elitarnego klubu posiadaczy zegarków Ball Watch i podziel się swoją pasją!

Aktualności


Manufaktura BALL została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu
6 lipca 2023

Manufaktura BALL została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu

W środę 05.07.2023 podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim PKOl uhonorowano polskich medalistów III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Ogłoszono również powstanie Fundacji Polskiego Sportu. Manufaktura BALL Watch Company została oficjalnym zegarkiem Fundacji Polskiego Sportu i polskiego sportu. Złoci medaliści zostali nagrodzeni zegarkami BALL. Wszystkim pozostałym medalistom również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach.   […]

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli
31 marca 2023

Już po raz 4 mierzyć będziemy zmagania prawdziwych twardzieli

Marka BALL pozostaje na kolejny rok jako Official Time Keeper cyklu Lotto Triathlon Energy oraz Challenge Gdansk. Jak co rok, najszybsze kobiety i najszybszych mężczyzn nagrodzimy wyjątkowymi zegarkami. Na zdjęciu prezes Thriathlon Energy Adam Greczyło i prezes firmy MOR-WA, wyłącznego dystrybutora marki Ball w Polsce, Piotr Sobota.

Gdynia Sailing Days – znamy mistrzów Polski w klasach 49er i 49erFX
20 lipca 2022

Gdynia Sailing Days – znamy mistrzów Polski w klasach 49er i 49erFX

Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (Spójnia Warszawa) w klasie 49erFX oraz Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań) w klasie 49er zostali w Gdyni mistrzami Polski. Dziewczyny triumfowały po raz pierwszy, a męska załoga czwarty raz stanęła na najwyższym stopniu podium. Te regaty odbyły się w ramach 23. edycji Gdynia Sailing […]

Zamknij

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.